Jak wybrać prezent urodzinowy – metoda #1

Jak wybrać prezent urodzinowy – metoda #1

Jak wybrać prezent urodzinowy – metoda #1

Dawanie prezentów jest satysfakcjonującym sposobem na pokazanie ludziom w Twoim życiu, że Ci na nich zależy. Poświęć trochę czasu na przemyślenie przesłania, które chcesz przekazać jako sposób na wybór spersonalizowanego prezentu. Pamiętaj też, że ludzie często lepiej reagują na fanty, które dają im pewnego rodzaju nowe doświadczenie lub doznania, które możesz osiągnąć na kilka różnych sposobów. Szukając idealnego prezentu, staraj się unikać częstych pułapek związanych z dawaniem prezentów, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty...

W tej serii wpisów, omówimy kilka sposobów na przygotowanie idealnego prezentu!

Metoda #1 – Personalizacja prezentu

Przede wszystkim, zidentyfikuj swoją wiadomość do odbiorcy. Zanim zaczniesz główkować do utraty tchu, zastanów się nad swoim związkiem z tą osobą, co do niej czujesz i co chciałbyś jej powiedzieć. Pomoże Ci to znacznie szybciej zawęzić możliwości wyboru prezentów niż przeglądanie setek stojaków w domu towarowym czy przeszukiwanie niezliczonych stron internetowych.

Na przykład, jeśli dana osoba jest twoim najlepszym przyjacielem, być może chciałbyś, aby wiedziała, że uważasz ją za najmądrzejszą, najzabawniejszą osobę w całej galaktyce? Jeśli osoba ta jest współpracownikiem, być może chciałbyś, aby wiedziała, że doceniasz jej ciężką pracę i towarzystwo w Twojej wspólnej przestrzeni biurowej? Jeśli ta osoba jest Twoją znaczącą drugą osobą, możesz chcieć, aby wiedziała, jak bardzo ją kochasz i doceniasz wszystko, co robi?

Zrób listę rzeczy, które mogą pomóc w przekazaniu tej wiadomości.

Po zidentyfikowaniu wiadomości, którą chcesz wysłać, rozpocznij tworzenie listy prezentów, które mogą pomóc w wysłaniu tej wiadomości. Podczas tworzenia tej listy należy wziąć pod uwagę gusta i zainteresowania danej osoby.

Na przykład, możesz wybrać kubek do kawy dla swojego najlepszego przyjaciela kochającego kawę z dowcipną wiadomością o tym, jak bardzo są oni inteligentni i niesamowici. Dla współpracownika możesz dać mu kartę upominkową do jego ulubionego sklepu, aby mógł wyjść na lunch. Jeśli Twój przyjaciel uwielbia ogrodnictwo, możesz wysłać mu w prezencie roślinę do domu. Twoja druga połówka może cieszyć się z bycia rozpieszczanym pakietem spa, a to da mu lub jej znać, że zasługuje na odpoczynek i relaks za całą swoją ciężką pracę.

Porozmawiaj z ludźmi, którzy dobrze znają tę osobę, aby pomóc ci wybrać.

Jeśli masz kłopoty z wymyślaniem pomysłów dla danej osoby, skorzystaj z pomocy innych osób, które dobrze ją znają. Osoba ta mogła nawet pozwolić sobie na nieumyślne wyjawienie, że jest coś, czego chce lub potrzebuje.

Na przykład, możesz zapytać mamę swojej najlepszej przyjaciółki, czy ma jakieś sugestie. Porozmawiaj z innymi współpracownikami, aby sprawdzić, czy zauważyli coś, co dana osoba lubi lub może wykorzystać. Zapytaj swojego najlepszego przyjaciela lub rodzeństwo, czy upuścili jakieś wskazówki.

Podziel się!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *